21 listopada 2015
godz. 10:00

Zobacz konferencję

zobacz zdjęcia, relację i nagranie z konferencji

Nagranie wideo z Konferencji

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo z konferencji:
>>>zobacz<<<
Prof. Steven Laureys (Belgia)
Prof. dr n. med. Steven Laureys jest kierownikiem zespołu naukowego Coma Science Group, badającego zagadnienie śpiączki (http://www.comascience.org). Grupa ta działa w Centrum Badań Cyklotronowych na Oddziale Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Liège (Belgia).
Wykład prof. Stevena Laureys'a w zastępstwie wygłosi p. Anna Duszyk
Prof. Tetsuo Kanno (Japonia)
Honorowy prezes Światowej Federacji Neurochirurgów
Założyciel i prezes Azjatyckiego Kongresu Neurochirurgów
Przewodniczący 13. Tymczasowego Zgromadzenia Światowej Federacji Neurochirurgów (2007)
Przewodniczący 12. Azjatycko-Australijskiego Kongresu Neurochirurgii
Założyciel i prezes Japońskiego Kongresu Chirurgii Nowotworów Mózgu
Prezes Japońskiej Organizacji ds. Międzynarodowej Współpracy Medycznej
Profesor honorowy Uniwersytetu Zdrowia Fujita
Prof. Benedikt Berninger (Niemcy)


Prof. dr Benedikt Berninger jest obecnie związany z Instytutem Chemii Fizjologicznej przy Uniwersyteckim Centrum Medycznym należącym do Uniwersytetu w Moguncji.
Prof. Wojciech Maksymowicz (Polska)
Profesor nauk medycznych – tytuł naukowy nadany przez Prezydenta RP
Doktor habilitowany nauk medycznych - I Wydział Lekarski AM w Warszawie 1994 (praca: Diagnostyka i leczenie wodogłowia normotensyjnego)
Doktor nauk medycznych – I Wydział Lekarski AM w Warszawie -1988r. (rozprawa pt. Leczenie nerwobólu nerwu trójdzielnego za pomocą podania glicerolu do zbiornika trójdzielnego)

KONFERENCJA JUŻ ZA NAMI

Profesorowie z Japonii, Niemiec, Belgii i Polski byli prelegentami Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Najnowsze osiągnięcia w diagnostyce i leczeniu śpiączki", organizowanej przez Fundację „Akogo?” (Warszawa, 21 listopada, w Hotelu Radisson Blu Sobieski). W Konferencji, poprowadzonej przez p. Iwonę Schymallę, wzięło udział ponad 400 uczestników.

Prof. Wojciech Maksymowicz, z USK w Olsztynie, w wykładzie otwierającym mówił o sensie wielomodalnego wspomagania powrotu do świadomości i możliwościach niesienia pomocy osobom w śpiączce.
Pani Anna Duszyk zaprezentowała wykład Prof. Stevena Laureys’a (Centrum Badań Cyklotronowych na Oddziale Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Liège w Belgii) dotyczący prac nad najnowszymi metodami diagnostycznymi osób z zaburzeniami świadomości. Wykładowcy z Japonii – prof. Tetsuo Kanno i prof. Isao Morita zaprezentowali metody leczenia pacjentów w komie z wykorzystaniem stymulacji sznura tylnego.
Na zakończenie Prof. Benedikt Berninger z Niemiec (Instytut Chemii Fizjologicznej przy Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Moguncji) przedstawił wyniki swoich badań nad modelowaniem i przeprogramowywaniem mózgu dorosłego człowieka.

Mamy nadzieję, że efektem konferencji będzie nawiązanie międzynarodowej współpracy naukowej i medycznej, by najnowsze osiągnięcia mogły być wdrażane dla dobra pacjentów w śpiączce.

PATRONATY

honorowy patronat
Małżonki Prezydenta RP
Agaty Kornhauser-Dudy

PRZY KONFERENCJI POMOGLI NAM

Tłumaczenie symultaniczne zapewnia LIDEX
 

PARTNERZY FUNDACJI