Dołącz do nas naFacebooku

Aktualności

czw., 09/08/2018 - 10:09
Rodzice pacjentów Kliniki „Budzik”, bardzo chętnie skorzystaliby z możliwości sportowej aktywności. Poszukujemy 2 rowerów. Jeśli znają Państwo kogoś kto mógłby je nam przekazać, to bylibyśmy bardzo wdzięczni. Gwarantujemy radość rodziców oraz satysfakcję z pomagania.
Z góry dziękujemy! (Prosimy o rowery używane, ale w dobrym stanie, z ewentualną dostawą do Kliniki „Budzik” w Warszawie - Al. Dzieci Polskich 20 - lub możemy je osobiście odebrać na terenie Warszawy).
wt., 07/08/2018 - 10:35

Poniżej link do programu"Alarm!", którego emisja miała miejsce 3 sierpnia 2018 r. - na antenie TVP 1. W materiale znajdują się obszerne informacje m.in. o p. Ewie Błaszczyk - Prezes Fundacji "Akogo?" oraz wypowiedzi: p. Macieja Piróga, Dyrektora Kliniki "Budzik" i naszych podopiecznych.

czw., 02/08/2018 - 18:02

Już jutro! 3 sierpnia 2018 - Emisja programu „Alarm!” - TVP 1 - godz. 20:10. Będzie to materiał poświęcony Pani Ewie Błaszczyk, o jej pracy na rzecz Fundacji „Akogo?”, o życiu zawodowym i prywatnym. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu!

ndz., 15/07/2018 - 10:22
Magda Jaworska z Końskich  miała 13 lat jak uległa wypadkowi. Po czterech latach cały czas, we wszystkich czynnościach wymaga pomocy. Jest też cały czas intensywnie rehabilitowana. Historię Madzi opowie jej mama Agnieszka Jaworska.
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego reportażu w cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi" w poniedziałek 16 lipca o godzinie 10.15
śr., 11/07/2018 - 09:31
Zachęcamy do wysłuchania reportażu!
Czwartek, 12 lipca, godz. 10.15, w cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi" historia Kamila Bączyka z Szamotuł.
Wypadek na rowerze, poważne obrażenia, śpiączka i kilkuletnia rehabilitacja.
pon., 09/07/2018 - 15:45

Dzisiaj dojechała do nas pierwsza transza darowizny, w postaci potrzebnych nam produktów.
Klienci drogerii Rossmann pomagają okazując przy codziennych zakupach Wirtualną Kartę Klubu Rossmann. Każda taka transakcja w okresie od 2 stycznia do 31 października br. to wsparcie lokalnych organizacji pomagających dzieciom, samotnym matkom, seniorom, bezdomnym, chorym i zwierzętom, w tym również Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

wt., 26/06/2018 - 16:19
„LATO Z RADIEM BUDZI LUDZI”. NOWY CYKL RADIOWEJ JEDYNKI
WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ „AKOGO?” EWY BŁASZCZYK


Raz w tygodniu pod hasłem „Lato z Radiem budzi ludzi” zaprezentowana zostanie historia pacjentów wybudzonych ze śpiączki – podopiecznych dwóch Klinik „Budzik” – warszawskiej dla dzieci oraz olsztyńskiej – dla dorosłych. Cykl powstał we współpracy z Fundacją „Akogo?” Ewy Błaszczyk.

pon., 25/06/2018 - 14:23
18 czerwca br., w Centrum Medycyny Eksperymentalnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miały miejsce warsztaty dotyczące neuralnych komórek macierzystych. Na zaproszenie Fundacji Akogo? odpowiedzieli członkowie włoskiego zespołu badawczego: dr Daniela Ferrari oraz dr Maurizio Gelati, którzy od wielu lat zajmują się badaniami nad neuralnymi komórkami macierzystymi. W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk – prof. Krystyna Domańska-Janik, prof.
pon., 11/06/2018 - 11:34

Jak co roku Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” była obecna na magicznym festiwalu, organizowanym przez zaprzyjaźnioną z nami Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Pani Ewa była w jury tegorocznego festiwalu.
Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. W trakcie koncertu finałowego, który odbywa się na krakowskim Rynku Głównym, walczą oni o Statuetki Zaczarowanego Ptaszka oraz stypendia. Utwory wykonują w towarzystwie największych gwiazd polskiej piosenki.

pt., 01/06/2018 - 15:27
W dniu święta małych i dużych milusińskich składamy najlepsze życzenia wszystkim dzieciom!
wt., 29/05/2018 - 18:32
Pani Ewa Błaszczyk, Prezes fundacji „Akogo?”, została nagrodzona „Super Gwiazdą Plejady” za działalność charytatywną.
https://plejada.pl/wideo/emma-kiworkowa-i-ewa-blaszczyk-nagrodzone-super-gwiazda-plejady/h1v9p7g
pon., 28/05/2018 - 17:41

Zebranych gości powitał Dyrektor kliniki – Pan Maciej Piróg wraz z przedstawicielami Fundacji „Akogo?”. W tym szczególnym dniu odwiedzili nas: przedstawiciele firmy Jysk, Polskich Serwisów Kluczowych, Fundacja „Czerwone Noski”, grupa dzieci z Fundacji Szkolnej wraz z nauczycielką oraz ratownicy z korporacji Ele Taxi.

Dzięki firmom Jysk i Oceanic mogliśmy przekazać wspaniałe prezenty naszym podopiecznym i ich Mamom. Wybrane serwisy kluczowe na terenie całej Polski zbierają niepotrzebne klucze, które są złomowane, a dochód przekazywany naszej fundacji (na miejscu przedstawiciele przekazali nam symboliczny czek).

pt., 25/05/2018 - 12:28

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i do udziału w licytacji, z dochodem na naszą fundację.

pt., 25/05/2018 - 11:36

21 maja w Radisson Blue Sobieski Hotel w Warszawie odbyła się wyjątkowa gala charytatywna na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” z okazji premiery pierwszego i jedynego w historii Polski wielopokoleniowego leksykonu „POLKI MAJĄ GŁOS” oraz filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem. Autorem jest polski artysta, fotografik, piosenkarz i twórca kultury polskiej  SEBASSTIAN SKALSKI (nazywany Almodóvarem Fotografii), wydawcą Agencja Artystyczna POP ART SHOW.

czw., 24/05/2018 - 13:22
Pani Ewa Błaszczyk, Prezes Fundacji „Akogo?” , otrzymała nagrodę dla „Osoby Wysokiej Reputacji”.
Z inicjatywy Fundacji „Premium Brand” , w dniu 23 maja br.,  odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników badania reputacji marek i firm oraz wręczenie nagród dla Marek, Firm i Osoby Wysokiej Reputacji.
www.premiumbrand.com.pl