Dołącz do nas naFacebooku

Pilnie poszukiwany lekarz specjalista

Pilnie poszukujemy do pracy w Klinice „Budzik” lekarza z podwójną specjalizacją: z pediatrii i neurologii dziecięcej, pasjonata zainteresowanego pracą z dziećmi w śpiączce, otwartego na nowatorskie metody leczenia i rozwój.

Zgłoszenia pacjentów

Spieszymy z informacją, iż w obecnej chwili w Klinice Budzik są wolne miejsca dla małych pacjentów w śpiączce i nie ma kolejki oczekujacych. Zachęcamy do przesyłania dokumentacji medycznej dzieci po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce.

Aktualności

pt., 11/07/2014 - 18:16
Z wielką radością dzielimy się radosnymi wiadomościami o kolejnym wybudzeniu ze śpiączki pacjenta Kliniki Budzik!
W dniu 10 lipca zespół medyczny Budzika potwierdził wybudzenie ze śpiączki 16-letniego Daniela.
Daniel trafił do kliniki 22 lipca ubiegłego roku w stanie głębokiej śpiączki po zatrzymaniu krążenia, w śpiączce przebywał 15 miesięcy. Dzięki intensywnej neurorehabilitacji i wysiłkowi całego zespołu medycznego, terapeutycznego i pielęgniarskiego Daniel jest już z nami!
czw., 10/07/2014 - 11:53
W dniu 7 lipca br. odbyło się  spotkanie przedstawicieli Fundacji "Akogo?" i Kliniki "Budzik" z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia. Zakończyło się ono podpisaniem aneksu do umowy, programu „Wybudzania dzieci ze śpiączki" ,na kolejne pół roku, tj. do 31.12.2014, przy jednoczesnym zmniejszeniu wartości kontraktu.
Oznacza to, że Klinika Budzik ma zapewnione finansowanie świadczenia do końca bieżącego roku.
śr., 09/07/2014 - 11:28
25 lipca będzie miała miejsce premiera książki Doroty Kassjanowicz „Cześć, wilki!”.
Książka będzie objęta patronatem Fundacji "Akogo?".

Błyskotliwa, mądra i pełna subtelnego ciepła opowieść o chłopcu obdarzonym nieprzeciętną wyobraźnią. 
czw., 03/07/2014 - 18:20
Z przykrością informujemy, że Mazowiecki Oddział NFZ unieważnił postępowanie konkursowe w zakresie wybudzania dzieci ze śpiączki, kilka dni po tym, jak ogłosił zwycięstwo Klinik Budzik w konkursie i przyznaniu prawa do realizacji świadczenia na okres 3 lat Klinice.
wt., 01/07/2014 - 14:33
8 lipca (wtorek), o godzinie 20.30 na Tarasowej Scenie Kabaretowej wystąpi

Kabaret TON.

Zapraszamy do ogrodu przy Żółtym Domku ul. Żywiczna 24 w Łomiankach.
Zasady udziału w spotkaniach pozostają niezmienione:
Wstęp jest wolny, a zamiast biletu prosimy zabrać poczucie humoru i jakieś siedzisko.
Publiczność siedzi na przyniesionych przez siebie siedziskach: krzesłach, fotelach, taboretach itp.
Na wszelki wypadek prosimy zabezpieczyć się przed deszczem, zimnem i komarami.
pon., 30/06/2014 - 10:57

Pilnie poszukujemy do pracy w Klinice „Budzik” lekarza z podwójną specjalizacją: z pediatrii i neurologii dziecięcej, pasjonata zainteresowanego pracą z dziećmi w śpiączce, otwartego na nowatorskie metody leczenia i rozwój.

Oferujemy: ciekawą pracę w Warszawie (Anin) na kontrakcie w wymiarze pełnego etatu, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość udziału lub realizacji własnych projektów badawczych, naukowych i eksperymentalnych.

List motywacyjny i CV prosimy przesyłać na adres: medyczne@akogo.pl

czw., 26/06/2014 - 13:12

Miło nam poinformować, iż w dniu 18 czerwca br. komisja konkursowa Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ogłosiła rozstrzygnięcie postępowania w konkursie ofert na prowadzenie świadczenia "Rehabilitacja lecznicza" w zakresie "Leczenie dzieci ze śpiączki" i wybrała ofertę Kliniki Budzik!
Będziemy informować o kolejnych newsach w tej sprawie.

czw., 26/06/2014 - 11:57

Zapraszamy na rowerowy weekend w Bukovina Terma Hotel SPA podczas którego można będzie wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team oraz w treningu na trasie TourdePologne z mistrzami polskiego kolarstwa: Czesławem Langiem, Ryszardem Szurkowskim oraz Leszkiem Piaseckim.
Szczegóły na plakacie.

śr., 25/06/2014 - 21:26

W dniu 25 czerwca br. gościliśmy w Budziku Rzeczka Praw Dziecka p. Marka Michalaka i  flamandzkiego Komisarza Praw Dziecka Bruno Vanobbergen wraz z osobami towarzyszącymi, oraz przedstawiciela rządu Flandrii w Polsce p. Koen Haverbeke. Nasi goście zwiedzili Klinikę i odwiedzili pacjentów, zapoznali z programem leczenia dzieci w śpiączce oraz sukcesami Budzika. Podczas spotkania omówiono także możliwości nawiązania kontaktów pomiędzy Kliniką Budzik i belgijskimi klinikami zajmującymi się „comą”.
Ufamy, iż ta wizyta pozwoli nam na rozpoczęcie współpracy naukowej i medycznej oraz wymianę doświadczeń.

pon., 16/06/2014 - 11:44
Z wielką radością spieszymy z informacją, iż w dniu dzisiejszym komisja medyczna Kliniki Budzik wydała orzeczenie o wybudzeniu ze śpiączki kolejnego pacjenta: 14-letniego Cypriana.
Cyprian trafił do Budzika 30 stycznia br. w stanie głębokiej śpiączki, w którą zapadł w wyniku zatrzymania akcji serca po poważnym poparzeniu w grudniu 2013r. W śpiączce przebywał 6 miesięcy. Teraz, dzięki wysiłkowi zespołu medycznego, rehabilitacyjnego i pielęgniarskiego jest już w pełni wybudzony, choć przed nim jeszcze długa droga powrotu do pełnej sprawności.
pon., 09/06/2014 - 11:44
Nowy serwis charytatywni.allegro.pl ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pozarządowym zbieranie środków na wybrany cel. To pierwsze takie miejsce w sieci.
pt., 06/06/2014 - 15:30
Z wielką radością chcielibyśmy podzielić się miłą informacją: w ostatnich dniach otrzymaliśmy od p. Edwarda Osińskiego wielką darowiznę w postaci cudnej posiadłości w okolicach Rypina (kujawsko-pomorskie).
Posiadłość to m.in. działka o powierzchni ponad 11 ha, uroczy domek, 2 stajnie z pełną infrastrukturą, w których może przebywać ponad 30 koni, budynki gospodarcze, staw, pastwiska, pola…
śr., 04/06/2014 - 11:54

Serdecznie zapraszamy na Rajd po Bałkanach samochodami konstrukcji PRL-owskiej. Poniżej przedstawiamy treść zaproszenia i szczegóły rajdu:

pon., 02/06/2014 - 14:01

W dniu 1 czerwca br. Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz , Prezydent miasta stołecznego Warszawy, odwiedziła klinikę "Budzik". Pani Prezydent spotkała się z podopiecznymi kliniki i ich opiekunami, a następnie zwiedziła cały budynek.


 

pon., 02/06/2014 - 13:22

Dzień Dziecka w RMF FM – akcja w klinice Budzik i "Królewna Śnieżka" w gwiazdorskiej obsadzie

Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych. To audiobook "Królewna Śnieżka". 1 czerwca płyty z tą bajką trafiły do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Pierwsi otrzymali ją pacjenci Kliniki Budzik, w której rano miała miejsce premiera audiobooka. Następnie bohaterowie bajki odwiedzili kilka innych szpitali dziecięcych, a cala akcja zakończyła się późnym popołudniem  w krakowskiej fundacji "Wyspy szczęśliwe".