Komunikat!

Od dnia 17 marca 2020 r., do odwołania, biuro Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” zostaje tymczasowo zamknięte!
Rozpoczynamy pracę zdalnie!
Wszystkie nasze dane teleadresowe pozostają bez zmian, do Państwa dyspozycji!

Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce

Kiedy ktoś zapada w śpiączkę, najbliżsi całkowicie chcą skupić się na opiece, a równocześnie muszą  stawić czoła niezwykłej komplikacji swojej sytuacji życiowej. Rodziny osób w śpiączce często nie zdają sobie sprawy jakie przysługują im prawa, nie wiedzą o wsparciu, które można uzyskać. „Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce”, ma  pomóc w poruszaniu się po zawiłościach polskiego systemu prawnego.

Poradnik, napisany prostym językiem tłumaczy zasady ubiegania się o odszkodowanie OC, pokazuje możliwości podejmowania decyzji za osobę pogrążoną w śpiączce, wylicza prawa pracownicze i możliwości uzyskania wsparcia finansowego przysługujące opiekunom. Można się z niego dowiedzieć również, jak zorganizować zbiórkę publiczną i uzyskać wsparcie na przystosowanie pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością.

Poradnik powstał dzięki bezinteresownej pracy prawników z warszawskiej Kancelarii Radców Prawnych Mamczarek i Migdalska.

„Od kilku lat z podziwem obserwujemy działania Fundacji „Akogo?” - stworzenie od podstaw Kliniki Budzik, popularyzacja zagadnień związanych ze śpiączką, poszukiwania nowych rozwiązań w jej leczeniu to imponujące dokonania. W czasie rozmów z Fundacją, zrozumieliśmy, że dużym wyzwaniem dla rodzin osób w śpiączce jest mierzenie się z procedurami  i brak wiedzy na temat przysługujących im praw. Co gorsza ten brak wiedzy bywa często wykorzystywany przez ludzi nieuczciwych. Wspólnie z Fundacją zdecydowaliśmy o stworzeniu krótkiego przewodnika prawnego. Mamy nadzieję, że pomysłem zarażą się inne kancelarie i pomogą innym fundacjom stworzyć takie przewodniki.”  – mówi radca prawny Paweł Mamczarek.       

Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie Kancelarii (www.mim.biz.pl). W wersji papierowej można go kupić w sklepiku Fundacji (www.akogo.pl/sklep/poradnik-prawny)
 

Pobierz poradnik