Pracownicy Vorwerk Polska dla „Akogo?” | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Pracownicy Vorwerk Polska dla „Akogo?”

Pracownicy Vorwerk Polska z pomocą dla Fundacji „Akogo?” – charytatywna płyta z bajką dla dzieci
Dziękujemy!

- Pomaganie jest dla nas niezwykle istotne i wiemy, że świetnie nam wychodzi dzielenie się sercem. Tym razem proponujemy coś zupełnie nowego – mówi Wojciech Ćmikiewicz, Dyrektor ds. Sprzedaży Vorwerk Polska, informując o szlachetnej inicjatywie pracowników firmy, którzy użyczyli swojego głosu postaciom z opowiadania i wspólnie nagrali słuchowisko dla najmłodszych.

Zaangażowani w akcję pracownicy Vorwerk Polska na warsztat wzięli opowiadanie „Drzewo życia”, które jest częścią książki pt. „Jaś Wiadomy zmienia świat” autorstwa Marcina Pałasza – cenionego pisarza literatury dziecięcej, Laureata Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Płyta powstała w studio nagrań, pod okiem profesjonalistów z Laboratorium Śpiewu i Mowy Vocalize, a bezpłatnej licencji na wykorzystanie tekstu udzieliło Wydawnictwo Dwukropek.

Charytatywna płyta, która może być wspaniałym prezentem dla każdego dziecka będzie do kupienia w biurach Vorwerk w całej Polsce (adresy biur można znaleźć na stronie www.thermomix.pl) w dniach od 10 grudnia 2018 do 7 stycznia 2019. Płyta nie ma ceny, jej wartość wycenia darczyńca.

Całkowity dochód z dystrybucji płyty „Drzewo życia” zostanie przekazany Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Firma Vorwerk rozpoczęła swoją działalność w 1883 roku w Niemczech w Wuppertalu i tam znajduje się jej główna siedziba. Dziś, po ponad 130 latach istnienia, jest międzynarodowym przedsiębiorstwem obecnym w ponad 70 krajach, w tym w Australii, Chinach i USA. Podstawową działalnością firmy jest sprzedaż bezpośrednia wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego m.in. urządzenia Thermomix®. W Polsce Vorwerk obecny jest od 1995 roku, a jego główna siedziba mieści się we Wrocławiu.