Polski Dzień Pacjenta w Śpiączce

Polski Dzień Pacjenta w Śpiączce 18 kwietnia 2022 - Wyjątkowe Wydarzenie, Spotkanie z Profesorem Steven Laureysem online na stronie youtube Fundacji.

Z okazji Polskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które otworzy cykl spotkań z największymi umysłami w dziedzinie badań nad mózgiem i śpiączką. Spotkanie w języku angielskim z Profesorem Steven Laureysem online odbędzie się w dniu 18 kwietnia o godz 20:00. Tłumaczenie spotkania na język polski będzie dostępne od 19 kwietnia.

Spotkanie poprowadzi Kasia Kasica - Koordynator Projektów Naukowo-Badawczych Fundacji "Akogo?" oraz Profesor UR, dr hab Jacek Szczygielski - neurochirurg współpracujący z przychodnią konsultacyjną "Akogomed".
Spotkanie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych badaniem mózgu, świadomością oraz śpiączką.
Czas spotkania 30 minut.
Serdecznie zapraszamy!

Profesor dr Steven Laureys jest wielokrotnie nagradzanym, światowej sławy neurologiem, popularyzatorem nauki o mózgu i autorem bestsellerów.
Od ponad 25 lat prowadzi przełomowe badania nad ludzką świadomością.
Dr Laureys współpracuje z tłumaczem Dalajlamy, Matthieu Ricard, aby naukowo udowodnić pozytywny wpływ medytacji na nasze mózgi.
Jest autorem ponad 500 recenzowanych prac naukowych i 12 książek.
Jest aktywnym członkiem Mind and Life Europe, Belgijskiej Królewskiej Akademii Medycyny, a także laureatem licznych nagród, takich jak Nagroda Browna-Séquarda Europejskiej Akademii Neurologii.

Prof. dr Steven Laureys, MD Ph.D. FEAN jest dyrektorem założycielem "GIGA Consciousness Research Unit" (2014) na Uniwersytecie w Liège w Belgii oraz profesorem w CERVO Brain Research Centre na Uniwersytecie Laval w Kanadzie, gdzie obecnie mieszka.
Bada ludzki umysł w zdrowiu i chorobie, wykorzystując najnowsze skany mózgu i technologie: medytację, doświadczenia bliskie śmierci, wstrząs mózgu, śpiączkę, znieczulenie, hipnozę, trans i stany podobne do marzeń sennych.

Dr Laureys jest byłym prezesem Association for the Scientific Study of Consciousness i założycielem grupy badawczej Światowej Federacji Neurologii zajmującej się zaburzeniami świadomości. Od 2012 r. dr Laureys jest dyrektorem ds. badań w belgijskim Narodowym Funduszu Badań Naukowych. Jest autorem międzynarodowego bestsellera "The no-nonsense meditation book", przetłumaczonego na ponad dziesięć języków.

Jest ceniony za swoje zabawne, dynamiczne i interaktywne wykłady, podczas których w przystępny sposób przedstawia trudne koncepcje funkcjonowania mózgu i tworzy pomosty między najnowszymi odkryciami neuronauki a ich zastosowaniem w miejscu pracy.

Jako wybitny neurobiolog stosuje neuronauki w praktyce biznesowej, w tym neuroekonomię (podejmowanie decyzji przez człowieka), neuroergonomię (wydajność pracy i dobre samopoczucie w pracy), kreatywność, pracę zespołową i przywództwo (empatia, współczucie, stres).

Otrzymał liczne nagrody, w tym od Society of Cognitive Neuroscience, Mind Science Foundation, Max Planck Society, Association for the Scientific Study of Consciousness oraz Europejskiej Akademii Nauk. Został wybrany na komandora Orderu Leopolda oraz na członka Królewskiej Akademii Medycyny Belgii i Europejskiej Akademii Neurologii.