Welconomy 2024 | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Welconomy 2024


Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” była obecna na tegorocznym kongresie społeczno-gospodarczym Welconomy Forum, organizowanym w dniach 25-26 marca 2024, w Toruniu. Tematyka 31. edycji konferencji obejmowała analizę najważniejszych wyzwań dla kraju, na tle wydarzeń w Polsce i na świecie. Wzięli w niej udział m. in. politycy, samorządowcy, naukowcy, biznesmeni, eksperci i dziennikarze. Różnorodna tematyka paneli dyskusyjnych składających się na program konferencji, dała uczestnikom możliwość szerokiego wyboru treści. Wydarzenie było zorganizowane przez Stowarzyszenie „Integracja i współpraca”.

W programie konferencji znalazł się również panel dotyczący zagadnień zdrowia „Leczenie śpiączki i opieka długoterminowa”. Panel był zorganizowany i moderowany przez prof. Dr hab. N. med. Wojciecha Maksymowicza, Kierownika Katedry Neurochirurgii w Zakładzie Innowacyjnej Neurochirurgii i Neurofizjologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Dyrektora Kliniki Budzik dla dorosłych, w Warszawie.

Wzięła w nim udział również Prezes Fundacji „Akogo?”, Ewa Błaszczyk-Janczarska, aby wraz z pozostałymi prelegentami rozmawiać o wyzwaniach przed jakimi stoją pacjenci w śpiączce i ich rodziny, w obliczu wyzwań wiążących się ze starzejącym się społeczeństwem i wobec wzrastającej liczby odnotowywanych chorób neurologicznych, w tym zwłaszcza neurodegeneracyjnych.

W panelu wzięli też udział następujący prelegenci: Piotr Daszyński – Dyrektor Zarządzający TZMO Deutschland GmbH (Grupa TZMO), dr hab. Iga Hołyńska-Iwan, prof. UMK z Katedry Patobiochemii i Chemii Klinicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Tomasz Krzysztyniak - Przewodniczący Komisji Opieki Długoterminowej Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Dziękujemy za zaproszenie.
Panel z naszym udziałem