Podsumowanie cyklu komiksowego - Postulaty Julii | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Podsumowanie cyklu komiksowego - Postulaty Julii

Nadszedł czas, by podsumować nasz komiksowy cykl, stworzony przez Magdalenę Arażny ( @magdarysuje) we współpracy z JYSK Polska (@jyskpolska) na podstawie postulatów Julii- byłej pacjentki Kliniki „Budzik” dla dzieci w Warszawie.

Grafiki przedstawiające kolejne hasła pojawiały się na naszej stronie internetowej i w social mediach w każdy poniedziałek, począwszy od 18 kwietnia, kiedy to obchodziliśmy Dzień Pacjenta w Śpiączce.
Postulaty Julii to jedna z najcenniejszych rzeczy, którą pozostawili nam opuszczający Klinikę pacjenci. Kto, jeśli nie pacjent ma wiedzieć najlepiej, jak należy traktować i obchodzić się z osobą w śpiączce?

Julia przekazała nam odpowiedzi na te pytania w krótkich, dosadnych hasłach.
1. Dobrze jest móc pogadać o czymś innym, niż choroba, ale jak chcesz to pytaj.
2. Ze mną mów co słychać, jak się czujesz.
3. Kiedy do mnie mówisz, patrz na mnie.
4. Traktuj mnie poważnie.
5. Rozmawiaj.
6. Słyszę.
7. Czuję.
8. Rozumiem.

Julia jest byłą pacjentką Kliniki „Budzik” dla dzieci w Warszawie, którą opuściła w sierpniu 2021 roku. Pewnego dnia podczas zajęć z panią psycholog oraz terapeutką widzenia nawiązała swój pierwszy od dawna kontakt z otoczeniem, pisząc na kartce „JULA ZDROWA KOCHAM”. I tak zaczęła się jej komunikacja...

Niech mocne i wzruszające słowa Julii zapadną Wam w serca i uświadomią, o jak proste gesty i zachowania proszą osoby pogrążone w śpiączce. Jak niewiele trzeba im dać, żeby było im łatwiej stanąć do codziennej walki. Być może są to komunikaty uniwersalne, które każdy z nas może wcielić w swoje życie?

Przypominamy w jakich niesamowitych okolicznościach powstały owe cenne postulaty :
https://www.akogo.pl/pl/aktualnosci/budzik-dla-dzieci/postulaty-julii-z-budzika