Dzień pacjenta w śpiączce | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Dzień pacjenta w śpiączce

W dniu 18 kwietnia, co roku, obchodzimy „Dzień pacjenta w śpiączce”.
Polskie Święto uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku, z inicjatywy naszej Fundacji.
Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na sytuację pacjentów w śpiączce i zrozumienie ich problemów.
W tym roku, specjalnie z tej okazji, dzięki współpracy z naszym partnerem JYSK Polska, mamy przyjemność przedstawić Państwu zajawkę naszej wspólnej akcji - Komiks wykonany przez Panią Magdalenę Arażny ( @Magdarysuje) na podstawie postulatów Julii - byłej pacjentki Kliniki „Budzik” dla dzieci. Grafiki z kolejnymi postulatami Julii będą pojawiać się na naszej stronie internetowej oraz w naszych mediach społecznościowych w każdy kolejny poniedziałek.
Postulaty Julii to jedna z najcenniejszych rzeczy, którą pozostawili nam opuszczający Klinikę pacjenci. Kto, jeśli nie pacjent ma wiedzieć najlepiej, jak należy traktować i obchodzić się z osobą w śpiączce?
Nie będziemy zdradzać zbyt wiele na tym etapie… Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Instagramie i Facebooku ( @fundacja.akogo) oraz social mediów wspierającego nas partnera (@jyskpl), dzięki któremu powstał komiks.
Niech mocne i wzruszające słowa Julii zapadną Wam w serca i uświadomią, o jak proste gesty i zachowania proszą osoby pogrążone w śpiączce. Jak niewiele trzeba im dać, żeby było im łatwiej w walce. Być może są to komunikaty leczące również zdrowych ludzi?