Podróże po kulturze | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Podróże po kulturze

W miniony piątek (24.05) odbył się koncert "Muzyczne podróże lata 60,70,80" organizowany we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury.
Koncert był zwieńczeniem akcji organizowanej na rzecz Fundacji „Akogo?” przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi  nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego, w Warszawie. Na akcję składały się wydarzenia artystyczne, m.in.: koncert Wyrwani z Niewoli, DJ Wiki, spotkania z artystami, wywiady do Radia Plus, liczne konkursy i warsztaty odbywające się w ramach Tygodnia Kultury zatytułowanego w tym roku "Podróże po kulturze" (20-24.05.2024).
W projekcie wzięło udział około 1000 osób – uczniów szkoły, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości.
Wszystko to, połączone z dniami patrona i krzewieniem jego idei. Wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Dlatego głównym celem charytatywnym akcji było zbieranie funduszy na Fundację „Akogo?”.
Celem projektu było również zaznajomienie uczniów z szeroko pojętą kulturą oraz integracja środowiska szkolnego, lokalnego i międzypokoleniowego. W programie przedsięwzięcia zaplanowane zostały dni poświęcone poszczególnym dziedzinom kultury.
Podczas koncertu, nasza przedstawicielka, Marianna Janczarska, odebrała z rąk dyrektora szkoły - Sylwestra Kolibabskiego, symboliczny czek o wartości 8000 zł.

Serdecznie dziękujemy za inicjatywę.