Światowy Dzień Śpiączki w Polsce | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Światowy Dzień Śpiączki w Polsce

Towarzystwo Oddziału Intensywnej Terapii Neurocritical Care Society (NCS) z Chicago oraz twórcy międzynarodowej kampanii leczenia śpiączki Curing Coma® zapraszają na drugi doroczny Światowy Dzień Śpiączki, który odbędzie się 22 marca w godzinach 12:00 – 23:59. GMT pod hasłem "Droga do wyzdrowienia"

World Coma Day to całodzienne globalne wydarzenie online, wykłady naukowe prowadzone przez ekspertów medycznych, sesje edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin, historie o niezwykłym powrocie do zdrowia pacjentów oraz krótkie filmy wideo od ośrodków zajmujących się śpiączką, pacjentów i rodzin z całego świata.

Celem Światowego Dnia Śpiączki jest:
  • Przybliżenie i poszerzenie aktualnej wiedzy dotyczącej śpiączki jako jednostki klinicznej
  • Zachęcenie lekarzy i pacjentów oraz rzeczników pacjentów do zaangażowania się w kampanię leczenia śpiączki Curing Coma®
  • Zmotywowanie środowiska lekarzy i ośrodków zajmujących się śpiączką do wspólnego udziału w obecnych i przyszłych projektach naukowych poświęconych leczeniu zaburzeń świadomości.
https://www.curingcoma.org/events2/world-coma-day

Rok temu polskie instytucje i ośrodki zajmujące się leczeniem pacjentów w śpiączce włączyły się do obchodów World Coma Day. Podobnie i w tym roku zapraszamy do udziału w II polskiej edycji tego wydarzenia.

W Światowy Dzień Śpiączki w Polsce 22 marca 2022 w tym roku spotkamy się pod hasłem „Ludzie i śpiączka”.
Opowiemy o śpiączce z perspektywy rodzin i pacjentów oraz personelu medycznego.

22 marca 2022 odbędzie się wydarzenie on-line, wszystkie niezbędne informacje będą publikowane na profilu www.facebook.com/WorldComaDayPL
  • W godzinach 17:00 – 19:00 odbędzie się cykl krótkich publicznych referatów przeprowadzonych przez specjalistów z zakresu śpiączki
  • 19:00 – 20:00 odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem personelu medycznego, rodzin i pacjentów.

Na stronie facebook zatytułowanej Światowy Dzień Śpiączki w Polsce (https://www.facebook.com/WorldComaDayPL) oraz na Instagramie @swiatowydzienspiaczki publikujemy przygotowane specjalnie na tę okazję materiały oraz  filmy video a także szczegóły dotyczące wydarzenia online.

Na stronie www.facebook.com/WorldComaDayPL zachęcamy do zadawania pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć w trakcie wydarzenia online w drugiej części spotkania podczas panelu dyskusyjnego.