Wiosna w sercu | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Wiosna w sercu


Już w środę 22 marca zapraszamy na III Polską edycję Światowego Dnia Pacjenta w Śpiączce. (World Coma Day Poland)
www.facebook.com/WorldComaDayPL

W 2019 roku Towarzystwo Opieki Intensywnej Terapii - Neurocritical Care Society z Chicago uruchomiło Curing Coma®

Curing Coma® jest pierwszą globalną inicjatywą zdrowia publicznego, która zajmuje się śpiączką na arenie międzynarodowej w celu opracowania i wdrożenia wspólnej dla wszystkich strategii leczenia śpiączki i poprawy jakości ludzkiego życia pacjentów z zaburzeniami świadomości.

Celem kampanii jest międzynarodowa współpraca zespołów lekarzy, naukowców opiekunów do udziału w obecnych i przyszłych wysiłkach naukowych poświęconych leczeniu zaburzeń świadomości.

W ramach kampanii, z inicjatywy Towarzystwa Neurocrical Care Chicago, obchodzimy coroczne święto Światowego Dnia Śpiączki  World Coma Day w dniu 22 marca.

Światowy Dzień Śpiączki World Coma Day to całodniowe, globalne wydarzenie w internecie, podczas którego prezentowane są historie niezwykłych wybudzeń, wykłady naukowe ekspertów medycznych, sesje edukacyjne dla pacjentów i ich rodzin, a także krótkie filmy z całego świata. Całość wydarzenia w języku angielskim.

Cele Światowego Dnia Śpiączki  World Coma Day to
- Zwiększenie świadomości na temat śpiączki jako jednostki klinicznej, którą można leczyć i odzyskać.
- Zachęcenie wszystkich zainteresowanych do zaangażowania się w program Curing Coma®. i do spotkania z nami w ramach World Coma Day!!!

Więcej pod linkiem
https://www.neurocriticalcare.org/events/worldcomaday