Uroczystość odsłonięcia Muralu „Akogo?” | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Uroczystość odsłonięcia Muralu „Akogo?”


Fundacja „Akogo?” obchodzi w tym roku swoje 20-lecie!

Działająca z ramienia Fundacji, od niemal 10 lat, Klinika „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, zapewnia fachową pomoc najmłodszym pacjentom w śpiączce.

Pod koniec bieżącego roku zakończy się budowa kliniki „Budzik” dla dorosłych, przy Szpitalu Bródnowskim.

Z okazji Jubileuszu zaprosiliśmy do współpracy Artystę Wojciecha Brewkę, który charytatywnie przygotował projekt muralu i Urząd Dzielnicy Bielany, który wsparł jego realizację, na warszawskich Bielanach, gdzie ma siedzibę fundacja.

Jak powiedział nam sam autor „(…) Chciałem, żeby obraz zawierał trochę tajemnicy i trochę oczywistych spraw jakimi są atrybuty fundacji. Czyli budzik, który kojarzy się z wybudzeniem, wstawaniem, światem rzeczywistym, ale wplotłem w ten obraz również trochę tajemniczości (…)”

A co widać ostatecznie na muralu?

Zachęcamy do obejrzenia tego na własne oczy, Bielany, ul Żeromskiego 4E.

„(...) Bardzo cieszę się, że w naszej dzielnicy powstaje kolejny mural, szczególnie, że serce fundacji bije właśnie na Bielanach. To tutaj 20 lat temu pani Ewa Błaszczyk założyła fundację razem z księdzem Wojciechem Drozdowiczem, proboszczem parafii w Lesie Bielańskim (...)”– powiedział Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich zaangażowanych w ten projekt: Urząd Bielany, Bielański Dom Kultury, Dyrekcja Osiedla i Mieszkańcy tego budynku.

Dziękujemy Artyście – Wojciechowi Brewce, który zaprojektował i wykonał ten projekt, przy wsparciu Michała Mąki.

Zdjęcia – Blaszanka Studio, Zdzisław Żukowski i Kamil Cholewiński