Medycyna | Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
 

Medycyna

Plebiscyt HIPOKRATES 2023

Wybieramy Neurologa Roku Polski!

Nasz specjalista, dr Jacek Szczygielski został wyłoniony w plebiscycie Hipokrates 2023 i aktualnie zajmuje 6 miejsce!
To wspaniałe wyróżnienie, ale wiemy, że z Waszą pomocą możemy go doprowadzić jeszcze wyżej!
Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszego kandydata poprzez oddanie swojego głosu dla dr Szczygielskiego Głosowanie odbywa się tu: https://nowiny24.pl/jacek-szczygielski-neurochirurg/pk/5661453

Polski

C-Eye (cyber-oko)

Do Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, przyjechał ostatnio nowy sprzęt medyczny. „C-Eye” zwane cyber-okiem, jest nowoczesnym, polskim urządzeniem, działającym na zasadzie interakcji z pacjentem, czyli wykorzystującym technikę śledzenia i zapisu ruchu gałek ocznych. Pacjent wraz z nabywaniem umiejętności panowania nad ruchem oczu może zaznaczać elementy (obrazy, litery) na ekranie monitora.
Polski

Premiera

"Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości" to najnowsza publikacja PZWL Wydawnictwa Lekarskiego.
Kupując tę książkę, wspieracie Państwo naszą Fundację.

Serdecznie zachęcamy do zakupu książki:
https://pzwl.pl/Opieka-nad-pacjentem-z-ilosciowymi-zaburzeniami-swiadomosci,221250882,p.html?utm_source=Partner&utm_medium=baner&utm_campaign=Fundacja

Rozwój nauk medycznych daje szansę osobom z ilościowymi zaburzeniami świadomości na lepsze funkcjonowanie i pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym.
Polski

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Dzisiaj terapeutka Monika Marczak zaprezentuje jak wyglądają zajęcia z terapii czaszkowo – krzyżowej, w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie i opowie, czym jest trzeci co do ważności rytm w życiu człowieka.

Polski

Fundacja „Światło”

Z początkiem wakacji odwiedziliśmy także zaprzyjaźnioną z nami Fundację „Światło”, Zakład Opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów, którzy wymagają długoterminowej opieki.
Rozmawialiśmy o trudnym okresie Covid-u  i odtwarzaniu kontaktów z rodzinami podopiecznych, o 80 – tej wybudzonej i planach na przyszłość.
Jak powiedziała nam Prezes Fundacji, Pani Janina Mirończuk – „(...) Musimy coś zrobić dla rodzin pacjentów, którzy się nie wybudzili.(...)”
Podczas naszej wizyty byliśmy też w nowej placówce – Centrum Opieki Wytchnieniowej  „Dom Światła”.
Polski

Klinika „Budzik” w Olsztynie

Z początkiem tygodnia odwiedziliśmy Klinikę „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie, która funkcjonuje już od 6 lat.
O swojej pracy i podopiecznych opowiedzieli nam: Koordynator Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie – lek. med. Piotr Siwik i  Neurolog – dr Ewelina Zarucka.
Życzymy powodzenia w budzeniu kolejnych podopiecznych!

Polski

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Pielęgniarzy.
O satysfakcji i trudach pracy w klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, opowiedziała nam Koordynator zespołu pielęgniarskiego – dr n. o zdr. Elżbieta Dróżdż – Kubicka.
Dziękujemy za Wasze oddanie i pracę!

Polski

„Budzik” Olsztyn

Wczoraj, w Klinice „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie, przy okazji niedawnych obchodów „Dnia pacjenta w śpiączce”, odbyło się spotkanie z mediami.
O sytuacji pacjentów w śpiączce w Polsce mówili: Ewa Błaszczyk – Prezes Fundacji „Akogo?”, prof. dr hab. Wojciech Maksymowicz (Kierownik katedry Neurochirurgii Collegium Medicum UWM w Olsztynie oraz lek. Piotr Siwik (Koordynator Kliniki Budzik w Olsztynie).
W spotkaniu wzięli udział również pacjenci kliniki i ich rodziny. Ich los po wybudzeniu zależy w ogromnej mierze od dalszej rehabilitacji, a jest ona ciągle za mało dostępna.
Polski

Polski Dzień Pacjenta w Śpiączce

Polski Dzień Pacjenta w Śpiączce 18 kwietnia 2022 - Wyjątkowe Wydarzenie, Spotkanie z Profesorem Steven Laureysem online na stronie youtube Fundacji.

Z okazji Polskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które otworzy cykl spotkań z największymi umysłami w dziedzinie badań nad mózgiem i śpiączką. Spotkanie w języku angielskim z Profesorem Steven Laureysem online odbędzie się w dniu 18 kwietnia o godz 20:00. Tłumaczenie spotkania na język polski będzie dostępne od 19 kwietnia.

Polski

Strony